Wybory 2011

Moje skuteczne działania:

Rynek telekomunikacyjny, poszukiwanie korzystnych rozwiązań - to moja misja i oczko w głowie. Przygotowałem wiele ustaw, dzięki którym powołano m.in. Urząd Komunikacji Elektronicznej. Właśnie jego działalność spowodowała, że w ostatnich latach w  kieszeniach Polaków zostało około 23 miliardy złotych. Tyle zaoszczędziliśmy na usługach telekomunikacyjnych (dane UKE). Lepsza jakość, więcej ofert, niższe ceny. To się naprawdę dzieje.

Hurtowy handel energią elektryczną na giełdzie towarowej ustabilizował giełdową cenę energii elektrycznej. To była moja propozycja. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nazwał ją  milowym krokiem na drodze do budowy konkurencyjnego rynku energii w Polsce.

Ustawa dotycząca porozumień regulacyjnych stanowi dla największych polskich  firm telekomunikacyjnych podstawę inwestycji w dostęp do Internetu. Dziś jest to kwota rzędu 4 miliardów  złotych. Przygotowałem ją w tej kadencji Sejmu.

Dofinansowanie najważniejszych inwestycji w regionie wsparło rozwój naszego miasta. Z funduszy centralnych dostaliśmy na przykład 27 mln zł na budowę Collegium Humanisticum UMK. Zabiegałem o to - od początku aż do ostatecznego dopchnięcia kolanem – osobiście. Wspólnie z innymi parlamentarzystami PO staraliśmy się przesunąć z listy rezerwowej na podstawową PO I i Ś  pieniądze na budowę nowego mostu w Toruniu. I to też się powiodło.

Moje priorytety:

Poprawa jakości usług Polskich Kolei Państwowych – łożymy na nią jako podatnicy, mamy więc prawo żądać, by spełniała nasze cywilizacyjne  oczekiwania.

Przygotowanie ustaw dotyczących eksploatacji gazu łupkowego w Polsce – bez  dobrego prawa, czytelnych przepisów  nie wykorzystamy tego wielkiego bogactwa narodowego.

Konkurencja na rynku energetycznym – wydatki gospodarstw domowych na energię są wyższe niż na usługi telekomunikacyjne. To skutek braku swobody w wyborze dostawcy usług. Czas, by  dogonić w tym Europę, by dać Polakom taką szansę na korzystanie z konkurencji na tym rynku, jaką mają obywatele innych państw.

Szanowny Wyborco!

  • Poprawa konkurencyjności gospodarki, aby zyskały na tym nasze domowe budżety i przedsiębiorcy, którzy będą mogli dzięki temu podwyższyć jakość swoich usług oraz inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy dla młodych ludzi – nad tym głównie pracuję w Sejmie.
  • Rewolucja na rynku telekomunikacji. Jest to jedyny rynek, na którym ceny spadają i nie zagraża im nawet rosnący VAT. Tani dostęp do Internetu i coraz niższy koszt połączeń telefonicznych – to efekt moich działań i determinacji.
  • Ustawa, która umożliwia zawieranie Rządowi porozumień z operatorami telekomunikacyjnymi. To za sprawą tej legislacji Telekomunikacja Polska inwestuje dziś 3,5 miliarda złotych w sieci dostępu do Internetu, a operatorzy komórkowi zainwestują ponad 500 milionów złotych – pracowałem nad nią i zabiegałem o jej uchwalenie.
  • Zmiana polskiego rynku energetycznego, aby każdy Polak odczuł wymierne korzyści. Reforma rynku kolejowego, aby jakość świadczonych na nim usług była na miarę cywilizacji przyszłości- to cel moich zabiegów już dziś i w następnej kadencji


KONKRET, KONSEKWENCJA, KONTYNUACJA – to jest i zawsze było istotą moich działań poselskich. Dlatego proszę PAŃSTWA o wyborczy głos.

Moja ulotka wyborcza. Czytaj.